Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2009

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΧΑΜΕΝΗ

Δυο ημίχρονα- Δυο πρόσωπα … ΒΥΖΑΣ – ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2-2 Στο Α` ημίχρονο ο Βύζας έπαιξε με ψυχή και σωστή ανάπτυξη γι’ αυτό κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ 3` όταν ο Σεμερτζίδης χτύπησε το κόρνερ και ο Ρωμαίδης με πλασσε μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ. Ο Δωδεκανήσιος ακύρωσε ένα καταπληκτικό σε εκτέλεση τέρμα καταλογίζοντας οφσάιντ τον Σεμερτζίδη. Στο 14` μεγάλη ευκαιρία της φιλοξενούμενης ομάδας όταν κοντινή κεφαλιά του Νταιφώτη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του Βύζαντα Ούλμαν. Δέκα τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ατματζίδης έδωσε την ασίστ στον Ιντζόγλου όμως αυτός μόνος του από το σημείο του πέναλτι σε κενή εστία έστειλε την μπάλα να περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 42`σέντρα του Σεμερτζίδη ο Ατματζίδης έπιασε αέρα χάνοντας σίγουρο γκόλ. Δυο λεπτά αργότερα ο Αγιος Δημήτριος κέρδισε ένα φάουλ δέκα μέτρα κάτω από την γραμμή του κέντρου ανέλαβε να το εκτελέσει ο Πούλιος και ο Μακρής με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε τον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Αγίου Δημητρίου ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και στο 63`ο Σκαφτούρος που είχε μπει αλλαγή λίγο νωρίτερα με σουτ έκανε το 1-2 παγώνοντας το γήπεδο Μεγάρων. Προηγούμενα ο Βύζας είχε χάσει τρεις σπουδαίες ευκαιρίες με τους Ατματζίδη 61` και Παπαευθυμίου 62`. Αλλαγή σκηνικού στη συνέχεια όταν στο 79` ο Σεμερτζίδης έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά και ο Ρούσσος που είχε μπει αλλαγή με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Κίτρινες κάρτες :Πάπιερνικ,Στεργιάτος,Ατματζίδης,Μακρής,Διαμάντης,Σεμερτζίδης Οι συνθέσεις των ομάδων: ΒΥΖΑΣ (Νίκος Κουρμπανάς) Ούλμαν, Κατσούδας (70`Αλεξανδρόπουλος), Ιντζόγλου, Σεμερτζίδης, Ρωμαίδης (58`Ρούσσος), Ατματζίδης, Παπαευθυμίου, Οκουε, Χουζούρης, Καραμπλάκας, Πάπιερνικ(61`Τζίμας). ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Αντώνης Καρπούζας): Διαμαντής,Ντελέρνο (46`Μπάλας), Καλαπόδης, Καραλάγας, Κουμπούλης, Στεργιάτος (41`Σκαφτούρος), Νταιφώτης,Ευαγγελάτος,Μακρής,Καρύδης,Πούλιος.