Κυριακή 23 Αυγούστου 2009

ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟ-ΓΕΡΜΕΝΟ

Φωτιά έχει εκδηλωθεί στο ΠΟΡΤΟ ΓΕΡΜΕΝΟ και κατευθύνεται νότια. Αν ξεφύγει απο τη χαράδρα που βρίσκεται, ίσως να κινηθεί προς τη Βένιζα, τη Λούμπα κ.α. Στην περιοχή υπάρχει πυροσβεστική δύναμη, η οποία όμως έχει δύσκολο έργο λόγω των ανέμων και του δύσβατου της περιοχής.

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ Ο ΒΥΖΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

Δυο μόλις λεπτά πριν το τέλος της ημίωρης παράτασης δέχθηκε ο Βύζας το γκολ που τον βγάζει απο το θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - ΒΥΖΑΣ 2-1 Ο Βύζας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με αυτογκολ του Ιωάννου. Ισοφάρησε ο Ρούσσος στο 88΄ για να δεχθεί στο 118΄ το γκολ πρόσκρισης απο τον Δρούλια για το Άργος. Η ομάδα των Μεγάρων έπαιξε καλύτερα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, όμως επιθετικά φάνηκε ανέτοιμος αφού απώλεσε αρκετές ευκαιρίες. Οι μεταγραφές που ετοιμάζει η διοίκηση, πιθανότατα θα λύσουν το επιθετικό πρόβλημα της ομάδας, η οποία έδειξε διάθεση να πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα.